Kraina 100 jezior.

Lubię zagraniczne wakacje, bardzo za nimi przepadam. Jednak dużych europejskich miast mam ostatnio dość, nadmiaru wolnego czasu mi brak, ale jakimś cudem trafiły mi się 3 całkowicie wolne dni. Dłuższy urlop planuję dopiero we wrześniu. Weekend to stosunkowo niewiele czasu na wypoczynek, nie wspominając o wakacyjnym szaleństwie. Zatem co robić? Można wybrać się do Miedzychodu i Sierakowa.

Tak, macie internet, ale pozwoliłam go sobie zebrać w jednym miejscu!

Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie to potoczna nazwa obszaru położonego nad Wartą. Region turystyczny z licznie występującymi jeziorami zwany Krainą 100 Jezior.

Na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim leży 10 gmin, w tym w całości cztery gminy powiatu międzychodzkiego, położonego w woj. wielkopolskim (Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód oraz Sieraków), będące osią pojezierza. Poza tym zaliczane są tu także dwie  gminy woj. lubuskiego: Przytoczna i Pszczew. Wschodnią granicę regionu wyznaczają zachodnie krańce gmin Pniewy oraz Wronki. Za południową granicę pojezierza uznaje się północną granicę gminy Lwówek.

Północna część obejmuje dolinę Warty i położony na jej północnym brzegu obszar wydmowy, porośnięty Puszczą Notecką. Zgodnie z aktualnym podziałem fizycznogeograficznym kraju, jest to fragment Kotliny Gorzowskiej, wchodzącej w skład większej jednostki – Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Na tym z kolei bardzo suchym terenie, występują płytkie jeziora typu wytopiskowego.Plan wyjazdu jest dość okrojony. W dzień przyjazdu skupiłam się na luźnym spacerowaniu po Międzychodzie. Obejrzałam jezioro miejskie, ćwiczyłam jogę na pomoście i podziwiałam cudowny widok z tarasu Hotelu Neptun. Co z dniem dzisiejszym? To się jeszcze okaże. Wybieram się w okolice Sierakowa, aby odbyć długi spacer nad jednym z jezior. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

xoxo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s